Новий проект – «Особливе перехрестя»

Сьогодні в Київському центрі реабілітації дітей з інвалідністю відбулася акція «Особливе перехрестя».

 1

Організовуючи цю подію, Український медичний центр безпеки дорожнього руху МОЗ України спільно з Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» та згаданим столичним реабілітаційним центром, поставив за мету донести до цієї особливої категорії наших юних співвітчизників інформацію про можливі наслідки дорожньо-транспортних пригод, про потребу дотримуватися простих правил поведінки та безпеки.

 2

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку на дорогах країн світу гине понад 1,2 млн. людей та ще 50 млн. людей отримують травми.

 3

В Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих в Європі, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається, на жаль, досить низьким. За 6 місяців цього року сталося 1826 дорожньо-транспортних пригод з участю дітей віком до 18, в яких загинуло 71 дитина та 1958 отримали травми.

 4

Масштаби проблеми, а також питання комплексної реабілітації дітей, що постраждали внаслідок ДТП, спонукають нас до активних дій разом з іншими державними установами для створення передумов, аби статистика дитячого травматизму зменшувалася. Адже це – наша відповідальність і як батьків, і як дорослих, і як громадян.

 5

«Шановні дорослі! Ми - діти. Це означає, що ми потребуємо захисту та безпеки. Цьому нас можете навчити тільки ви, дорослі. Через маленький вік та особливості мого мозку, очей та слуху у моїх відчуттях світ більш безпечний, ніж у Ваших. Тому просимо вас! Поясніть нам - що, коли, чому кожен із нас має робити, аби бути в безпеці. Особливо на дорозі, на вулиці, на майданчиках, на пішохідних доріжках». Це - уривок звернення дітей до дорослих, який зачитали діти під час акції…

 6

«Сьогодні за статистикою, близько 70% усіх дорожніх пригод трапляється з вини водія. В їхній основі - людський фактор, - зазначає Національний координатор Всесвітньої організації охорони здоров'я МОЗ України, директор ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» Юрій Чорний. – Дедалі збільшується інтенсифікація дорожнього руху. Ситуація на дорогах стає складнішою. Тож зростають й вимоги до водіїв, до їхнього стану здоров'я та їхніх психофізіологічних показників. Тому наш Центр сьогодні шукає додаткові засоби попередження впливу людського фактора на виникнення ДТП».

 7

Як відзначив Юрій Олегович, ще одним напрямком проекту «Особливе перехрестя» буде  визначення місць концентрації ДТП за участю дітей та підлітків та створення інтерактивної мапи таких небезпечних ділянок. Аби в майбутньому на них були проведені проведення інфраструктурні зміни задля їхньої безпечності для юних пішоходів.

 8

Зі свого боку Київський центр реабілітації дітей з інвалідністю в рамках проекту є відповідальним за реабілітаційні заходи постраждалих внаслідок ДТП дітей та підлітків.

 9

Основою проекту, що започатковується нашими спільними зусиллями, є привертання уваги суспільства до проблеми збільшення участі дітей та підлітків в дорожньо-транспортних пригодах, і, як наслідок їх інвалідизація та подекуди смерть. Актуальність проблеми полягає в тому, що діти є активними учасниками дорожнього руху, особливо в літній період, а також з урахуваннями винаходів новітніх засобів активного дозвілля та пересування.

 10

«Ми плануємо працювати з різними соціальними цільовими аудиторіями, аби донести потребу дотримуватися ПДР й загалом – питань безпеки. Кожна соціальна група має свою специфіку, й до кожної по-різному потрібно доносити цю інформацію, - сказав директор УМЦБДР Юрій Чорний. - Наша сьогоднішня спільна акція крім усього іншого, це ще й невелике свято для особливих дітей. В ігровій формі вони мали можливість дізнатися про те, як потрібно поводитися на дорозі, поспілкуватися з представниками нашого Центру, з поліцейськими, з байкерами, з медиками. Усі разом ви робимо дуже потрібну справу».

Також дітки малювали на асфальті, сиділи за кермом поліцейських автомобілів, вони отримали подарунки й інформаційні матеріали, які, сподіваємося, міцно закарбуються в їхній пам’яті.