31 березня 2017 року Державне підприємство “Український центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій” МОЗ України провело навчання столичних співробітників поліції охорони навичкам надання домедичної допомоги. Тренінг було проведено в рамках Всеукраїнського проекту зниження смертності внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій.
Спеціалісти “Українського медичного центру безпеки дорожнього руху” навчили співробітників поліції охорони основам надання першої допомоги. Під час тренінгу були проведені теоретичні та практичні заняття, присвячені діям в разі зупинки серця, кровотечі та шокового стану постраждалого. Тепер поліцейські охорони впевнено зможуть врятувати життя людини, дотримуючись чіткого алгоритму дій, що відповідає стандартам міжнародної програми BLS (basic life support) – основи підтримки життя.
“Навички надання домедичної допомоги є надзвичайно важливими, адже шанси на виживання людини безпосередньо залежать від часу початку серцево-легеневої реанімації. Наприклад, якщо перша невідкладна допомога буде надана на 10 хвилин пізніше, то вірогідність порятунку зменшується до 5%”, - пояснив Юрій Чорний, директор ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» МОЗ України. Також він зазначив, що для поліцейських такі вміння є дуже важливими, адже їхня робота кожного дня пов`язана з ризиками для життя. Ще одна причина полягає в тому, що саме поліцейські завжди опиняються на місці нещасного випадку перші. Крім того, володіння такими знаннями гарантуватимуть безпеку іноземних гостей, які приїдуть в Україну під час Євробачення.
Основна мета проекту - навчити 10% працездатного населення в Україні навчикам домедичної допомоги. Адже саме це невелике число знизить рівень смертності на догоспітальному етапі на 20%.