Водії “Київдорсервісу” навчилися домедичній допомозі

Водії “Київдорсервісу” навчилися домедичній допомозі

9 березня 2017 року водії столичного комунального підприємства вперше пройшли навчання з надання першої допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Тренінг розпочався в рамках всеукраїнського проекту зі зниження смертності та травматизму внаслідок ДТП.

Державне підприємтсво “Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій” Міністерства охорони здоров’я України спільно з комунальним підприємством “Київдорсервіс” провели навчання домедичній допомозі водіїв спеціального транспорту.

Програма тренінгу включає в себе теоретичні та практичні заняття, після яких водії чітко знатимуть, як допомогти постраждалому в разі зупинки серця, кровотечі та шокового стану. Отже, в разі виникнення нещасного випадку керманичі не розгубляться, а зможуть чітко виконати усталений алгоритм дій: перевірити безпечність місця, поставити знак аварійної зупинки, провести реанімацію та підтримувати постраждалого до прибуття швидкої допомоги. Водії “Київдосервісу” дізналися, як саме потрібно виймати жертву аварії з автомобіля, аби не погіршити її стану. В рамках тренінгу водії не лише зрозуміли важливість навичок з надання першої допомоги, а й власноруч відпрацювали їх на манікенах, що повністю відтворюють людське тіло.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

«Ми хочемо наголосити на важливості цих навичок, адже саме вони допоможуть досягти нашої головної мети – знизити смертність від ДТП на 50%», – зазначив Юрій Чорний, директор ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» МОЗ України. Крім того, він зазначив, що володіння такими знаннями гарантуватимуть безпеку іноземних гостей, які приїдуть в Україну під час Євробачення.

“На жаль, дуже часто подібні курси проводять за застарілою методикою. Ми ж прагнемо впроваджувати новітні стандарти, що вже прийняті законом України. Також наш курс покликаний розвінчати поширені стереотипи, що нав’язують ТБ та інтернет”, - розказала Інна Оліфіренко, інструктор, заступник директора ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» МОЗ України. Також вона підкреслила, що програма курсу відповідає стандартам, передбаченим вимогам міжнародної програми BLS (basic life support) – основи підтримки життя.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Чому ж курси домедичної допомоги є доречними саме зараз? Справа в тому, що шанси на виживання людини безпосередньо залежать від часу початку серцево-легеневої реанімації. Якщо при раптовій зупинці серця невідкладна медична допомога надана упродовж першої хвилини, шанси врятувати людину – 80%. Якщо така допомога буде надана через 10 хвилин, то шанси зменшуються до 5%. Проблема в тому, що швидка допомога в Україні доїжджає до пацієнта в середньому за 20 хвилин. І найчастіше приїжджає для того, аби констатувати смерть.

Згідно статистики, у випадку коли 10% працездатного населення вміє надавати домедичну допомогу, рівень смертності на догоспітальному етапі зменшується на 20%. Щодо України – тільки внаслідок раптової зупинки серця на догоспітальному етапі щороку помирає 50 – 70 тис. осіб, з них до 20 тис. – працездатного віку. Отже, можна зробити висновок, що в нашій країні така допомога надається лише в поодиноких випадках.