Головним спікером на семінарі був доктор Дінеш Сетхі, програмний менеджер Департаменту профілактики насильства й травматизму Європейського регіонального бюро ВООЗ. Модератором зустрічі за традицією був Юрій Чорний, директор Державного підприємства "Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій Міністерства Охорони Здоров'я". Серед запрошених на захід були представники Національного медичного університету А.А.Богомольца, Національної медичної академії післядепломної освіти та інші представники експертного середовища.
“Є чотири кроки подолання проблеми. Перший - вивчення маштабів проблеми, другий - визначення факторів ризику та причин, третій крок - визначення шляхів подолання проблеми, останній крок - реалізація продуманого плану дій”, - наголосив Д.Сетхі
Головною темою доповіді були шляхи вирішення проблеми травматизму та смертності внаслідок ДТП. За статистикою ВООЗ причиною смертності в Європі номер один серед людей віком від 5 до 29 років є саме ДТП. Щорічно 84 тисячі людей гинуть внаслідок аварій, причому 39% з них - пішоходи, мотоциклісти та велосипедисти. Згідно оцінкам ВООЗ, економічні витрати від дорожньо-транспортного травматизму складають щорічно 518 мільярдів доларів США у світі, а це приблизно 2% ВНП.
“Подолати страшні цифри допоможе тільки системний підхід заходів, серед яких введення та контроль обмежень швидкості, виконання закону про вміст алкоголю в крові, регулярна перевірка стану доріг та надання якісної медичної допомоги постраждалим”, - повідомив програмний менеджер.
Цікавою є також залежність кількість аварій на дорогах від рівня благополуччя в країні. Зокрема, ризик смерті внаслідок ДТП в країнах з низьким та середнім рівнем доходів в 1,4 рази вище ніж у більш заможних країнах. Тож, зважаючи на цю сумну статистику, ВООЗ ставить собі за мету вдвічі скоротити смертінсть від ДТП до 2020 року.
“Головними перепонами на шляху до вирішення проблеми є недостовірна статистика, нерозуміння владою маштабів проблеми та ігнорування Правил дорожнього руху його безпосередніми учасниками, - підводить підсумки Дінеш Сетхі.
TEACH-VIP (Training, Educating, Advancing, Collaboration in Health on Violence and Injury Prevention) - навчальний курс Всесвітньої організації охорони здоров’я з профілактики травматизму, націлений на студентів, медиків та співробітників урядових і неурядових структур.